Інформація
Пошук
Волокнистоподібні світлодіоди

Волокнистоподібні світлодіоди

Дата: 18.11.2019 Переглядів: 1041

Волокнистоподібні світлодіоди

За останні п'ять років наука значно зробила крок у сфері робототехніки, електроніки і звичайно ж світлодіодних технологій. Від великих громіздких дисплеїв до тонких дисплеїв з високою роздільною здатністю та чіткою передачею зображення. Все це стало можливим завдяки вивченню світлодіодних технологій.
Так, у 2019 році інженери корейського науково-технічного інституту «KAIST» створили перший дослідний зразок волокнистих світлодіодів. Які, за їхніми словами, можна вплітати у фабричну тканину.

При виробництві волокнистих світлодіодів корейські вчені використовували волокна поліетилентерефталату, який вони кілька разів занурили в розчин з провідного органічного полімеру PEDOT: PSS (полі-3,4-етилендіокситіофен) і полістиролсульфонату, а потім висушували при температурі 130 °C.

Далі матеріал знову помістили в жовтий розчин, але вже з полі-p-фениленвинилеа та органічного полімеру, що формує LED-і OLED-світлодіоди. Потім висушили отриманий матеріал і в кінці покрили створені нитки складом з фториду літію/алюмінію (LiF/Al).

Інженери інституту KAIST заявляють, що цей процес є більш ефективним способом нанесення світлодіодних матеріалів на невеликі циліндричні структури порівняно з будь-яким методом термообробки.

На думку вчених, ретельний контроль швидкості вилучення волокна з розчину дозволяє контролювати товщину осадження аж до сотих тисячних частин нанометра.


Вчені вважають, що за допомогою цього методу виробництва світлодіодних ниток можна значно знизити вартість та налагодити масовий випуск волоконних світлодіодів.

Теги: Хвилясті світлодіоди, лід технології, світлодіодні нитки, світлодіоди майбутнього